Jak vybrat pískovačku

Hobby pískovačky

Pro hobby užití použití se používají hobby pískovačky. Ty jsou Buďto kabinové pískovačky nebo mobilní. Důležité je že tyto hobby pískovačky dokáží pracovat s velikostí zrna do 0,5mm. Větší může dělat problémy. Také tyto hobby pískovačky pracují pouze s lehkými nebo středně těžkými abrazivy. Ale né z těžkými (ocelová drť ne).

Pokud chcete zrenovavat dveře od auta, dřevěný stůl, starožitný kámen, starou vázu, ocelovou pružinu, rezavý šroub, zmatnit sklo je pro vás hobby pískovačka to pravé.

Hobby pískovačky jsou pro hobby užití, a tedy jsou pro použití na menší pískované plochy do několika m2 za den.

Pískovačky jsou obecně náročné na spotřebu vzduchu který dodává kompresor.

Hobby pískovačky jsou schopné pracovat s kompresorem co dodá až 700 l/min. Takto se naplno využije jejich výkon.

Pokud budete mít kompresor s 500 l/min bude účinnost asi o 1/3 nižší. Ale stále budou fungovat.

Pokud budete mít kompresor s 200-300 l/min tak pak už pískovačka není moc vhodná pro renovační práce ale spíše pro dekorační. Tedy např. zmatnění skla.

Velikost vzdušníku kompresoru není tak podstatná jako dodávané množství vzduchu do pískovačky. Přesto je vhodné mít vzdušník velký. Pokud máte velký vzdušník a malý výkon kompresoru po několika desítkách sekund pískovačka bude fungovat na maximální výkon, avšak poté se výkon snižuje a je omezen dodávaným výkonem kompresoru.

Profi pískovačky

Pokud chcete zrenovovat ALU disk, komaxitovou barvu, nebo ocelovou konstrukci nebo velké díly, případně pískovačku používat více než 2h denně je nutné tyto věci vždy pískovat s profi pískovačkou. Které jsou cenově od cca 50tis (mobilní) a od cca 70tis (kabinové).

Profi pískovačky jsou obecně velmi náročné na dodávaný vzduch. Pro plnou účinnost využije 2500 l/min vzduchu pro 5mm trysku. Samozdřejmě je možné pískovačku osadit hrubší tryskou a pak se spotřeba vzduchu adekvátně zvyšuje klidně i na 4000 l/min.

applied 40                      IBIX-9