Profi tryskací pistole s odsáváním Educt-O-Matic

Kód: 10112800
49 900 Kč 41 239,67 Kč bez DPH 49 900 Kč / 1 ks
Skladem u dodavatele
Můžeme doručit do:
24.6.2024

Přenosná pískovací pistole Educt-O-Matic se 6 různými nástavci vám umožňuje pískovat kdekoliv a kdykoliv. Je lehká a tudíž snadno přenositelná, jednoduše se ovládá. Snadná regenerace a úklid použitého abraziva díky zabudovanému systému odsávání. 

Vhodná na pískování velkých ploch.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Educt-O-Matic je kompaktní, profesionální, ručně přenosný, se zběrem abraziva. Vyžaduje 2,5 m3/min vzduchu při tlaku 6 bar. Jeho obrovskou výhodou je nejen mobilita, ale také malá prášivost při tryskání a nenáročné nároky na ochranu operátora. V balení najdete 6 různých nástavců. Snadno se ovládá ergonomickou rukojetí – není-li zcela stisknuta, začne proces odsávání a recyklace abraziva a prachu, při úplném stlačení začne tryskací proces.

Abrazivo je uloženo v kompaktní kuželové násypce, odkud je odváděno přímo do tryskacího zařízení – stlačený vzduch vtáhne abrazivo do směšovací komory, kde se smíchá s hlavním proudem vzduchu a pokračuje dále do trysky = začíná proces pískování. Konec pistole je nastavitelný a otáčivý, čímž umožňuje pískování v jakémkoli úhlu. 

Mobilním nástrojem Educt-O-Matic lze snadno otryskat plochu o šířce asi 30 mm. Po dokončení tryskání stačí jemně uvolnit spoušť do mezipolohy po dobu dvou až tří sekund, kdy zařízení odsaje prach a abrazivní materiál. Vysávání se zastaví úplným uvolněním spouště.

Educt-O-Matic nejlépe pracuje s ocelovým nebo železným abrazivem o rozměrech 0,15 – 0,40 mm. Díky zabudovanému systému odsávání znovu použitelné abrazivo putuje přes síto zpátky do násypky. Zbylý prach a zlomené brusivo zachytí jednoduchý bavlněný pytel – filtrační sáček.

Jak přenosná tryskací pistole Educt-O-Matic funguje?
Pískovací pistole Educt-O-Matic

Když je dvojosý ventil plně otevřený, stlačený vzduch proudící do nástroje je rozdělen na dva proudy. Jeden z nich směřuje vzduchovou hadicí k trysce. Vytvoří částečné vakuum v místě, kde tento proud vzduchu prochází z trysky k tryskací hubici. Abrazivní materiál poté putuje hadicí z násypky. Směs vzduchu a abraziva poté skrze tryskací hubici naráží na tryskaný povrch.

Druhý proud vzduchu prochází vzduchovým kanálem v horní části jednotky k sací trysce, která vytváří vakuum potřebné pro opětovné vsání a regeneraci abraziva

Abrazivo, prach a nečistoty jsou vtaženy vnější částí adaptéru do hlavního tělesa, kde je brusivo odděleno od lehčích částic nečistot a prachu cyklonickým působením. Brusivo propadá sítem do násypky a znovu se používá k tryskání. Zbylý prach, rozbité abrazivo a další nečistoty putují do filtračního sáčku.

Technické specifikace
Spotřeba vzduchu: 1500 – 2000 l/min
Maximální tlak: 7 bar
Provozní teplota: -15°C – +50°C

Balení obsahuje:
1x Educt-O-Matic
6 různých nástavců
1x Filtrační sáček

Operátor by se při tryskání měl vybavit minimálně ochrannými brýlemi a stejně tak i kdokoliv v blízkosti 15 m od místa tryskání.

Educt-O-Matic v praxi

Educt-O-Matic v praxi

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: