Šroubový kompresor COMPRAG AV-3008

Kód: 14858
284 564 Kč 235 176,86 Kč bez DPH

 • Maximální průtok 4,7 m3/min
 • Elektromotor 30kW
 • tlak 8 bar
 • Frekvenční měnič

Detailní informace

Detailní popis produktu

Profesionální šroubový kompresor Comprag AV s otáčkovou regulací představuje nejúčinnější řešení pro dodávku stlačeného vzduchu.

 1. Nepřetržitá regulace výkonu: AV kompresor je vybaven frekvenčním měničem pro plynulou adaptaci výkonu podle aktuálních potřeb stlačeného vzduchu.
 2. Energetická efektivita: Kompresor dodává požadované množství vzduchu při konstantním tlaku a spotřebovává jen tolik energie, kolik je potřeba pro stlačený vzduch, čímž maximalizuje úspory energie.
 3. Přesná adaptace na potřeby: Na rozdíl od konvenčních šroubových kompresorů, které neustále přepínají mezi zatížením a nezatížením, AV kompresor se přizpůsobuje aktuálním potřebám stlačeného vzduchu.
 4. Úspora energie: Kompresory s frekvenčním měničem šetří až o 25 % spotřeby elektřiny ve srovnání s běžnými šroubovými kompresory.
 5. Optimální výkon: Díky pokročilé regulaci otáček poskytuje Comprag AV kompresor efektivní a úsporné řešení pro různé průmyslové aplikace.

Kompresor AV

A)1

Ovládání v-Log

Profesionální ovládání v-log řídí automatický režim kompresoru. Kromě toho  poskytuje operátorovi všechny důležité informace o průběhu procesu, jako je teplota, provozní tlak, doba trvání procesu atd. Umožňuje také kombinovat několik kompresorů v jednom systému a ovládat je externě.

(B)2

Spolehlivý elektromotor

Kompresory řady AV jsou vybaveny kvalitními motory s vysokým koeficientem účinnosti. Motory nejsou přetěžovány a mají energetickou rezervu a tepelnou ochranu motoru. Jsou vybaveny ložisky předních výrobců. 

(C)3

Šroubový element

Šroubový blok vyroben nejmodernějšími technologiemi. Když se šroubovice otáčí proti sobě, směs vzduchu a oleje pod vlivem nadměrného tlaku vyplňuje mezery mezi sebou. Je tak zajištěna dlouhá životnost, jelikož se mezi sebou
nedotýkají.

(D)4

Efektivní separace vzduch/olej

Většina oleje je oddělena odstředivou nebo gravitační silou v separátoru. Zbývající olej se shromažďuje ve vysoce kvalitním odlučovači vzduch - olej. Množství zbytkového oleje na výstupu není vyšší než 3 mg / m3.

 

 

provozni naklady kompresoru AV

Provoz kompresoru s řízením frekvence:

Spotřeba stlačeného vzduchu vede ke změně současného tlaku systému v potrubí stlačeného vzduchu. Senzor tlaku instalovaný v kompresoru detekuje změnu tlaku v systému a pošle odpovídající signál do ovládání kompresoru. Prostřednictvím měniče kmitočtu nastavuje regulátor rychlost elektromotoru, která odpovídá požadovanému výkonu kompresoru. Tímto způsobem je tlak v systému stlačeného vzduchu udržován na konstantní hodnotě.

Kromě toho měnič kmitočtu umožňuje při spouštění kompresoru velmi nízké startovací proudy. To má pozitivní vliv na životnost elektromotoru a elektrického systému.

 

porovnání několika zůsobů napájení kompresoru

Hlavní výhody:

 • reguluje množství spotřebované vstupní energie tím, že mění neustále rychlost motoru v závislosti na požadovaném množství vyrobeného vzduchu.
 • dodává konstantní tlak s přesností ±0,1 bar
 • maximální tlak je nižší - výrazná úspora elektrické energie
 • není potřebná tlaková nádoba se zásobou vzduchu, popř. může být výrazně menší

Hmotnost 725 kg
Maximální pracovní tlak, bar 8
Elektromotor. kW 30
Objem nádoby, litry -
Výkonnost, m3/min 4,7
Napětí, fáze-V-Hz 3/400/50
Hlučnost dB 72
Výška, mm 1500
Hloubka, mm 1000
Šířka,mm 1400
Závitové připojení 1 1/4 "
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: